Словаччина продовжила тимчасовий захист для громадян України до 4 березня 2025 року. Це рішення, оголошене Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, дозволяє українцям ще рік користуватися різними заходами підтримки.
Зі статусом тимчасового захисту українські біженці в Словаччині мають право:
- Легально проживати в країні.
- Офіційно працювати в Словаччині.
- Отримувати середню та вищу освіту.
- Отримувати медичну допомогу.
- Отримувати матеріальну допомогу в разі необхідності.
Подовжити документи на проживання можна у зручний спосіб через електронні сервіси Міністерства внутрішніх справ Словаччини.
Українцям, які прибувають до Словаччини, рекомендується звертатися за допомогою до центрів допомоги, доступних у таких великих містах, як Братислава, Кошице та Міхаловце. Маючи доступ до словацького ринку праці, люди можуть продовжити кар’єру у своїй галузі або здобути нові навички. Примітно, що Братислава належить до міст, де українцям найлегше працевлаштуватися.
Словаччина пропонує сприятливі умови праці з максимальним 40-годинним робочим тижнем і середньою кількістю робочих годин на тиждень від 20 до 25. Хоча знання словацької мови є перевагою, можливості існують і для англомовних осіб.
Крім того, Словаччина надає сприятливі освітні можливості для студентів, а її система інтегрована в освітню структуру ЄС. Випускники словацьких університетів можуть шукати роботу в різних країнах ЄС.
Фінансова допомога надається українським іммігрантам залежно від рівня їхнього доходу та розміру сім’ї, забезпечуючи підтримку тим, хто її потребує. Крім того, особи, які отримали тимчасовий захист, можуть отримати житлову допомогу, причому розмір щоденної компенсації залежить від типу житла.