Блакитна карта ЄС для українців у Німеччині

Блакитна карта ЄС для українців у Німеччині

Получай оперативную информацию в нашем телеграм канале
0 Shares
0
0
0
0

Українці можуть оформити Блакитну карту, яка дасть змогу отримати довгостроковий дозвіл на перебування на території Європейського Союзу протягом тривалого періоду.

Хто може претендувати на отримання німецької блакитної карти у 2024 році?

Щоб отримати право на отримання блакитної карти, заявники повинні відповідати наступним критеріям:

Академічна та професійна кваліфікація: Вам знадобиться диплом визнаного німецького або іноземного університету. Деякі регульовані професії, такі як охорона здоров’я, юриспруденція та інженерія, вимагають додаткового визнання кваліфікації. Ступінь більше не повинен точно відповідати вашому контракту, і ІТ-спеціалісти можуть подавати заявки без диплома про вищу освіту.

Трудовий договір: Ви повинні мати пропозицію про роботу з оплатою вище мінімальних порогів або лист, що підтверджує працевлаштування після схвалення. Контракт повинен бути не менше 12 місяців.

Зарплатний поріг: Ваша заробітна плата повинна перевищувати середню місцеву зарплату на 50%. Для затребуваних галузей, таких як STEM, медицина та архітектура, мінімальна зарплата становить 39 682 євро. Ті, хто працює протягом 3 років після закінчення навчання, мають право на нижчий поріг. Винятки можливі за погодженням з агентством.

Які професії підходять для отримання блакитної карти?
 • ІТ-спеціалісти
 • Науковці/дослідники
 • Інженери (всі дисципліни)
 • Медичні працівники
 • Архітектори та дизайнери
 • Фінансові аналітики
 • Банківські/страхові експерти
 • Юристи
 • Планувальники будівництва/транспорту
 • Математики
 • Вихователі/вчителі

Навіть досвідчені фахівці з нерегульованих професій, таких як журналістика, управління персоналом або маркетинг, можуть отримати відповідну кваліфікацію за умови належної академічної підготовки та заробітної плати. Влада також розглядає майбутні перспективні галузі на постійній основі.

Документи:
 • Закордонний паспорт, що містить щонайменше 2 вільні сторінки.
 • Заява німецькою мовою (можна заповнити безпосередньо в Auslanderamt).
 • Дві заповнені анкети.
 • Три кольорові фотографії розміром 3,5х4,5, зроблені не раніше, ніж за 6 місяців до моменту подання заявки.
 • Трудовий договір терміном щонайменше на 12 місяців, у якому зазначено спеціальність і рівень заробітної плати. Якщо такого немає – підтвердження, що робоче місце за вами.
 • Ваш університет або диплом коледжу. За необхідності: Визнання вашого ступеня Центральним офісом іноземної освіти (ZAB).
 • Оригінал своєї біографії та дві її копії.
 • Підтвердження місця проживання в Німеччині.
 • Підтвердження рівня володіння німецькою мовою – мовний сертифікат.
 • Медична страховка.

Якщо ви маєте державне медичне страхування, надішліть свою електронну медичну карту разом із підтвердженням медичного страхування.

Процес подання заяви

Українці, які проживають у Німеччині, також можуть оформити Blue Card. Але варто пам’ятати, що біженці, зокрема і з політичних причин, не можуть цього зробити. Для всіх інших категорій фахівців з України немає обмежень. Ви маєте розпочати процес принаймні за шість тижнів до закінчення терміну дії поточної посвідки на проживання.

Для того щоб оформити Blue Card, потрібно:

 • Звернутися з відповідним пакетом документів до Ausländeramt, тобто спеціального управління в Німеччині, яке опікується питаннями видачі посвідки на тимчасове проживання.
 • Подати заявку німецькою мовою.
 • Чекати на рішення. Процес вашої заявки на візу може зайняти від одного до трьох місяців.

Слід зазначити, що заяву можна подати і в Україні. Але якщо ви вже перебуваєте на території Німеччини, виїзд в Україну не обов’язковий.

Основні переваги блакитної карти

Схвалення автоматично надає дозвіл на проживання та роботу, дійсний на всій території Німеччини на період дії контракту плюс 3 місяці на пошук нової роботи. Власники отримують доступ до державної системи охорони здоров’я і можуть привезти з собою прямих членів сім’ї, таких як подружжя та діти.

Після 21 місяця за умови впевненого володіння німецькою мовою або 33 місяців загалом, власники можуть подати заяву на отримання дозволу на поселення, що звільняє їх від подальшого продовження дозволу на проживання і дає право залишитися в країні на невизначений термін. Цей шлях до постійного проживання є основною перевагою над багатьма тимчасовими робочими візами.

Хто може спонсорувати членів сім’ї?

Власники Блакитної карти можуть запросити візу для возз’єднання сім’ї, що дозволяє родичам, які відповідають певним критеріям, приєднатися до них у Німеччині. Партнери та неповнолітні діти, як правило, мають на це право, якщо вони можуть утримувати себе без допомоги держави. Спонсоровані члени сім’ї отримують власну посвідку на проживання та доступ до медичного страхування, освіти, можливостей працевлаштування тощо.

Скільки коштує синя карта?

Плата за оформлення блакитної карти зазвичай становить 110 євро, хоча може коливатися до 140 євро залежно від вашого місцезнаходження в Німеччині. Це стосується як первинної видачі, так і продовження терміну дії карти у разі зміни місця роботи.

Важливо, що втрата роботи або зміна компанії протягом перших 21 місяця більше не потребує дозволу і не впливає на ваш статус резидента. Просто повідомте про це владу і збережіть свою кваліфікацію та заробітну плату вище мінімальних порогів.

Оселившись у Німеччині з блакитною картою, ви отримуєте прямий шлях до отримання громадянства в майбутньому. Проживши лише 5 років на законних підставах, включно з етапом облаштування, кваліфіковані власники можуть стати громадянами Німеччини.

Подружжя також має право на натуралізацію через 3 роки. Дітям, як правило, потрібно лише 8 років для отримання повного права на громадянство. На кожному етапі члени вашої родини можуть повністю інтегруватися та розвивати власну кар’єру в Німеччині, не боячись майбутньої депортації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *