Чим загрожує нелегальна робота для українців у Польщі

Чим загрожує нелегальна робота для українців у Польщі

Получай оперативную информацию в нашем телеграм канале
0 Shares
0
0
0
0

За даними міграційної платформи EWL, нелегальне працевлаштування створює різні ризики для українців у Польщі. Національна інспекція праці (PIP) повідомила, що у 2023 році в Польщі нелегально працювало близько 4800 українців.

Минулого року інспектори провели понад 9 000 перевірок легальності працевлаштування іноземців та 39,4 тисячі перевірок легальності доручень на роботу, приділяючи особливу увагу громадянам України. Під час цих перевірок було виявлено 4 747 українців, які працювали без належних документів, порівняно з 3 948 у 2022 році.

Серед найпоширеніших порушень були

  • Відсутність необхідних дозволів на роботу
  • робота на іншій посаді або на умовах, не зазначених у дозволі на працевлаштування
  • неукладення обов’язкових трудових або цивільно-правових договорів

Примітно, що кожен четвертий нелегально працевлаштований українець працював у будівельній галузі. Крім того, багато нелегалів працювали в адміністративних службах, агентствах тимчасової зайнятості, на промислових підприємствах, у готелях та закладах громадського харчування.

Правові наслідки нелегального працевлаштування включають штрафи, труднощі з отриманням посвідки на тимчасове проживання, а також посилену перевірку або депортацію в майбутньому.

Незважаючи на спрощений доступ українців до ринку праці в Польщі, який полегшується завдяки отриманню статусу тимчасового захисту та підписанню трудових договорів з перевіреними роботодавцями, багато хто все ще обирає нелегальне працевлаштування. Однак це створює ризики, такі як затримка або невиплата заробітної плати, про що попереджає Марчін Колодзейчик, директор з міжнародного рекрутингу EWL.

Щоб уникнути цих наслідків, українським працівникам важливо надавати перевагу легальному працевлаштуванню. Хоча Польща цінує українських працівників за їхню наполегливу працю, важливо дотримуватися легальної практики працевлаштування, щоб забезпечити справедливе ставлення та безпеку в довгостроковій перспективі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *