Громадянство Німеччини за три роки. Хто може претендувати?
Фото: Fabian Sommer/dpa/picture alliance

Громадянство Німеччини за три роки. Хто може претендувати?

Получай оперативную информацию в нашем телеграм канале
0 Shares
0
0
0
0

З 1 червня в Німеччині набуде чинності новий закон, спрямований на спрощення процесу отримання німецького громадянства, повідомляє DW. Пропонуємо вам ознайомитися з основними змінами та дізнатися, хто може отримати від них вигоду.

Новий закон розширює коло осіб, які мають право подавати заяву на отримання німецького громадянства. Зокрема, громадяни з країн, що не входять до ЄС, більше не повинні будуть відмовлятися від свого громадянства, щоб натуралізуватися в Німеччині. Крім того, період очікування на отримання громадянства скорочено до п’яти років з попередніх восьми. У деяких випадках особи можуть претендувати на громадянство, проживши в країні лише три роки.

Хто може скористатися спрощеною процедурою?

Кандидати на отримання громадянства за спрощеною процедурою повинні мати легальний статус у Німеччині, що дозволяє безстрокове проживання. Вони також повинні скласти іспит на знання німецької культури та законодавства, продемонструвати знання німецької мови та довести фінансову самодостатність, не покладаючись на державну допомогу.

Для тих, хто бажає отримати громадянство в прискореному порядку, застосовуються суворіші критерії. Вимагається володіння німецькою мовою на рівні С1 та докази “виняткових інтеграційних досягнень”. Крім того, особи, які одружуються з громадянами Німеччини, можуть подати заяву на отримання громадянства через три роки без додаткових умов.

Варто зазначити, що заявники з історією антисемітської або расистської поведінки, а також ті, хто не підтримує гендерну рівність або засуджує полігамію, стикаються з додатковими обмеженнями і можуть отримати відмову в отриманні громадянства.

Чи виграють українці від нового закону?

Незважаючи на багатообіцяючі зміни, більшість українських біженців у Німеччині не можуть претендувати на прискорене отримання громадянства. Більшість з них мають статус тимчасового захисту в країнах ЄС, який не дозволяє подавати заяву на отримання громадянства в приймаючій країні. Це залишається незмінним і за новим законом.

Для українських біженців, які прагнуть отримати німецьке громадянство, необхідні альтернативні шляхи, такі як здобуття освіти, отримання “блакитної карти” (посвідки на проживання для кваліфікованих працівників) та отримання статусу постійного резидента.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *