Згідно з даними Фонду народонаселення ООН, Reuters та Bloomberg, Індія випередила Китай як найбільш густонаселена країна світу з населенням 1,4286 мільярда осіб. Зараз в Індії проживає майже п’ята частина населення світу – більше, ніж у всій Європі, Африці чи Америці. Сполучені Штати з населенням 340 мільйонів посідають далеке третє місце. Населення України цього року оцінюється в 36,7 мільйона, з яких 20% – у віці 65 років і старше.
Очікується, що Індія стане найбільшою економікою світу, зростаючи швидше, ніж будь-яка інша країна в найближчі роки. Очікується, що вона також випередить Китай, населення якого, за прогнозами, зменшиться до 1,317 мільярда до 2050 року, тоді як населення Індії досягне 1,668 мільярда на той час. Хоча на Індію та Китай припадатиме більше третини населення світу, яке, за оцінками, становитиме 8,045 мільярда, темпи зростання населення в обох азійських гігантах сповільнюються, причому в Китаї воно зменшується швидше, ніж в Індії.
Щорічний приріст населення Індії з 2011 року становить в середньому 1,2% порівняно з 1,7% за попереднє десятиліття. Тим часом населення Китаю минулого року скоротилося вперше за шість десятиліть, що мало значні наслідки для його економіки та світу. Останній перепис населення Індії проводився у 2011 році, а наступний, запланований на 2021 рік, був відкладений через пандемію.
Незважаючи на те, що Китай залишається другою за чисельністю населення країною світу, прогнозується, що темпи зростання населення Індії продовжуватимуть випереджати китайські, і очікується, що в найближчому майбутньому країна перевершить Китай за чисельністю населення. Оскільки в Індії проживає майже п’ята частина населення планети, статус Індії як найбільш густонаселеної країни світу має значні наслідки для глобальної демографічної динаміки та світової економіки.