Вільнюс і Рига планують відновити залізничне сполучення

Вільнюс і Рига планують відновити залізничне сполучення

Получай оперативную информацию в нашем телеграм канале
0 Shares
0
0
0
0

LTG Link і Pasazieru Vilcienvs обговорюють можливість відновлення залізничного сполучення між Вільнюсом і Ригою. Генеральний директор LTG Link Лінас Блаужіс сподівається, що потяги курсуватимуть між двома містами до 2024 року. Мета цієї ініціативи – запропонувати більш сталий і доступний варіант пересування порівняно з польотами.

За словами Блаужіса, подорож літаком з Вільнюса до Риги займає чотири години, включаючи час, витрачений на дорогу до аеропортів і назад. Він вважає, що поїздка поїздом займе стільки ж часу, але при цьому спричинить менше викидів CO2, що робить його більш екологічною альтернативою. Він також зазначив, що залізничні подорожі є більш комфортними та економічно вигідними, ніж авіаперельоти.

Обговорення підтвердила Котріна Дзікарайте, прес-секретар Литовських залізниць. Вона заявила, що представники обох компаній зустрілися в Ризі минулого тижня, щоб обговорити потенційний маршрут та інші пов’язані з ним питання. Дзікарайте також зазначила, що хоча відновлення залізничного сполучення було б вигідним для обох країн, є ще багато аспектів, які слід врахувати, перш ніж приймати будь-які рішення. Компаніям необхідно буде піти на компроміс і врахувати очікування та бажання пасажирів по обидва боки кордону, повідомляє Delfi.

Слід зазначити, що відновлення залізничного сполучення між Вільнюсом і Ригою є частиною більш широкої ініціативи щодо з’єднання столиць Польщі, Литви, Латвії та Естонії через європейську залізничну систему, відому як Rail Baltica. Залізничне сполучення між Вільнюсом і Варшавою було відновлено наприкінці 2022 року, а весь проект планується завершити до 2026 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *