У Польщі ухвалено закон про обмеження допомоги для українських біженців
Фото: international.business

На українських біженців у Польщі чекають зміни: Уряд розглядає нові правила

Получай оперативную информацию в нашем телеграм канале
0 Shares
0
0
0
0

Польща переглядає оновлені правила для громадян України, які шукають притулку в країні з початком повномасштабної війни. Уряд розглядає можливість продовження дії спеціального закону про допомогу українським біженцям ще на шість місяців, що сигналізує про потенційні зміни в умовах їхнього життя. Пропонуємо детальніше розглянути, що може статися з українцями в Польщі.

Нинішній тимчасовий захист для тих, хто рятується від війни в Україні, закінчується 4 березня 2024 року. Уряд планує продовжити дію відповідного спеціального закону ще на півроку, про що повідомляє Rzeczpospolita.

За цей час міністри мають намір розробити нові правила надання допомоги біженцям. Заступник міністра внутрішніх справ Вєслав Щепанський заявив: “Ми виділяємо шість місяців на внесення змін до закону”.

Одна з можливих змін передбачає скасування статусу тимчасового захисту, якщо громадянин України виїжджає з Польщі, навіть на короткий період, який наразі обмежений 30 днями. Уряд стверджує, що українці, які їдуть додому на святкування або у відпустку, можуть свідчити про зменшення потреби в тимчасовому захисті, що відповідає аналогічному підходу, який застосовується до українських біженців у Норвегії.

Також тривають ініціативи щодо зміни умов отримання соціальних виплат. Хоча деталей поки що небагато, уряд готується до консультацій з міністерствами, місцевими органами влади та організаціями, які допомагають українським біженцям.

Роберт Станішевський з Варшавського університету зазначає, що поляки, хоч і підтримують, але обережно ставляться до надання необмеженої допомоги українцям, наголошуючи на збалансованому підході.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *