Норвегія скорочує виплати для українців

Норвегія скорочує виплати для українців

Получай оперативную информацию в нашем телеграм канале
0 Shares
0
0
0
0

Норвегія вживає заходів щодо скорочення допомоги українським біженцям, маючи на меті зменшити привабливість країни для тимчасового захисту. Згідно з поправками, рівень фінансової підтримки буде дещо знижено, причому зміни пропонується продовжити до 1 липня 2026 року.

Уряд Норвегії планує звернутися до парламенту з проханням ухвалити рішення про припинення допомоги дітям протягом першого року проживання в країні.

“Очікується, що новоприбулі швидко знайдуть роботу і зможуть утримувати себе”, – прокоментувала міністр праці та соціальних справ Тон’є Бренна.

Ці зміни є частиною стратегії уряду, спрямованої на зменшення припливу українських біженців до Норвегії та узгодження політики допомоги з іншими скандинавськими країнами.

Зазначається, що з початку року спостерігається значне зменшення кількості українських мігрантів, які в’їжджають до Норвегії, на 40% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Крім того, уряд пропонує законодавчі зміни, які допоможуть українським біженцям швидше працевлаштуватися водіями автобусів.

Крім того, норвезька влада має кілька пропозицій для обговорення цієї весни. Одна з них передбачає зменшення виплат під час орієнтаційної програми для бездітних пар приблизно на 6 000 норвезьких крон на місяць. Інша пропозиція, що розглядається, полягає в тому, щоб скоригувати доплати за навчальну програму на основі кількості годин в орієнтаційній програмі.

Серед змін, які вже відбулися для українських біженців у Норвегії, можна виділити кілька ключових моментів:

  • Громадяни України більше не отримують фінансової підтримки, якщо вони вирішують жити приватно, а не в офіційних центрах прийому біженців.
  • Держава більше не покриває витрати на догляд за домашніми тваринами для новоприбулих, що потенційно ускладнює пошук притулку для власників домашніх тварин, оскільки це вимагає додаткових фінансових зусиль.
  • Запровадження вимоги про проживання в країні протягом 12 місяців для отримання права на одноразову грошову допомогу при народженні дитини.
  • Обмеження вільного пересування між Україною та Норвегією, що може перешкоджати спілкуванню та зв’язкам з родиною та друзями.
  • Необхідність проходження випробувального терміну національного страхування, що вимагає перебування в Норвегії протягом певного періоду для отримання доступу до певних соціальних виплат.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *