Новий закон про мобілізацію: Яких змін очікувати

Новий закон про мобілізацію: Яких змін очікувати

Получай оперативную информацию в нашем телеграм канале
0 Shares
0
0
0
0

11 квітня в Україні був прийнятий закон про мобілізацію, який вносить суттєві зміни в процес призову на військову службу. Тепер його має підписати спікер Верховної ради Руслан Стефанчук і президент Володимир Зеленський. Новий закон набуде чинності через місяць після підпису Володимира Зеленського Ось що вам потрібно знати про майбутні зміни.

Оновлення даних протягом 60 днів: Хто і як має діяти?

Після набуття чинності закону всі призовники матимуть 60 днів, щоб оновити свої реєстраційні дані, зокрема номери телефонів, адреси електронної пошти та адреси проживання. Це можна зробити, звернувшись до органу місцевого самоврядування, територіального призовного пункту (ТПЦ) або через особистий кабінет призовника.

Важливо зазначити, що положення про “телефонну повістку” та обов’язкову реєстрацію в електронному кабінеті були виключені із закону, залишивши рішення про використання онлайн-сервісів на власний розсуд.

Крім того, навіть українці, які проживають за кордоном, повинні оновлювати свої реєстраційні дані. Однак ті, хто постійно проживає за кордоном, повинні пройти перереєстрацію для проходження військової служби в Україні в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів.

Персонал ТЦК, уповноважений на перевірку документів

Згідно з новими правилами, представники військкоматів матимуть право перевіряти військово-облікові документи нарівні з працівниками міліції. Отже, всі українські призовники повинні постійно мати при собі військові документи (призовний квиток, військовий квиток або тимчасове посвідчення призовника).

Тимчасове призупинення права керування транспортними засобами

Оновлений закон передбачає зміни в процедурі притягнення до відповідальності тих, хто не з’являється на призовну комісію за викликом. Якщо призовник не з’явився до призовної дільниці вчасно, він має три дні на те, щоб повідомити про поважну причину. Якщо призовник не з’являється, ТСК може звернутися до поліції з проханням про адміністративне затримання ухильника від призову. Якщо особа залишається недосяжною, TCK надсилає їй рекомендованого листа з відповідною вимогою. Після цього він матиме 10 днів для того, щоб з’явитися до територіального центру. Невиконання вимоги може призвести до того, що TCK звернеться до суду з клопотанням про тимчасову заборону на керування транспортним засобом. Це обмеження діятиме доти, доки призовник не з’явиться до ТЦК або доки вимога не буде скасована.

Однак ці обмеження не поширюватимуться на осіб, робота яких безпосередньо пов’язана з водінням або транспортуванням, а також на тих, хто користується транспортними засобами через інвалідність (або має під опікою дітей чи осіб з інвалідністю).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *