Рекордний рік для фонтану Треві: 1,6 млн євро накидали туристи у 2023 році

Рекордний рік для фонтану Треві: 1,6 млн євро накидали туристи у 2023 році

Получай оперативную информацию в нашем телеграм канале
0 Shares
0
0
0
0

У 2023 році туристи залишили вражаючі 1,6 мільйона євро в культовому римському фонтані Треві, встановивши новий рекорд, як повідомляє Карітас, благодійна організація, що здійснює нагляд за цими коштами.

Acea, енергетична компанія, що управляє водопостачанням Риму, регулярно збирає монети з фонтану, часто щодня під час пікових туристичних потоків. Минулорічна колекція склала 1,43 мільйона євро, і очікується, що цьогорічний рекорд перевершить цей показник.

Фонтан Треві, побудований між 1732 і 1762 роками архітектором Ніколою Сальві, став більше, ніж історичною пам’яткою; це традиція для відвідувачів кидати монети, вірячи, що це гарантує повернення до Вічного міста. Складна історія фонтану, що живиться від стародавнього акведука, додає йому ще більшої привабливості.

Туристи кидають монети різних валют, що ускладнює процес сортування. Acea збирає ці монети щотижня, з більш частим графіком під час літнього напливу туристів. Щорічна виручка, яка в середньому становить близько 1,5 млн. євро або 33 тонни монет, перевищує річний дохід найбільших римських музеїв.

З 2001 року Карітас отримує ці кошти на благодійні ініціативи, включаючи соціальні їдальні та торгові центри солідарності для менш забезпечених верств населення. Хоча більша частина фінансування Карітасу надходить від пожертв, внески від фонтану Треві залишаються унікальним джерелом, що становить 15% його бюджету.

У 2017 році муніципальна влада зробила коротку спробу перенаправити ці кошти до міського бюджету, що викликало громадський резонанс. Втручання Ватикану призвело до розвороту ситуації, зберігши традицію пожертв на благодійні цілі.

Окрім монет, під час прибирання фонтан приносить еклектичний асортимент предметів: від окулярів і годинників до браслетів і навіть зубних протезів. Незважаючи на періодичні суперечки, фонтан Треві залишається символом історії, забобонів і філантропії, тому кожна кинута монета – це частинка набагато більшої історії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *