У Польщі ухвалено закон про обмеження допомоги для українських біженців
Фото: international.business

У Польщі ухвалено закон про обмеження допомоги для українських біженців

Получай оперативную информацию в нашем телеграм канале
0 Shares
0
0
0
0

Польський уряд офіційно затвердив зміни до закону про підтримку громадян України від 30 квітня. Ці зміни спрямовані на підвищення прозорості розподілу фінансової допомоги та покращення умов життя українських біженців.

Нове законодавство гарантує, що українці з номерами PESEL UKR зможуть легально перебувати в Польщі до 30 вересня 2025 року. Серед ключових змін – прив’язка програм дитячої допомоги «800 плюс» (800 злотих щомісяця на дитину) та «Добрий старт» (300 злотих одноразово на шкільне приладдя) до відвідування школи.

«Ми робимо систему більш прозорою і підтримуємо українців, які втекли від війни, але очікуємо чітких правил», – сказав віце-прем’єр-міністр і міністр національної оборони Владислав Косіняк-Камиш.

Закон запроваджує 36-місячний період для українських школярів для відвідування безкоштовних додаткових занять з польської мови та звільняє їх від обов’язкового іспиту з польської мови у 8-му класі у 2024/2025 навчальному році.

Нові правила набудуть чинності з 1 липня 2024 року, за деякими винятками. Новий статус перебування для українців буде доступний до 2025 року, що вимагатиме оновленої реєстрації в базі даних та подання електронної заяви до воєводи.

Крім того, з 1 липня підтримка поляків, які приймають українських біженців, фінансуватиметься лише на основі угод з місцевою владою, а одноразова соціальна допомога біженцям у розмірі 300 злотих буде скасована. Також будуть введені конкретні підстави для анулювання дозволів на тимчасове проживання для українців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *