Вежі базиліки Саграда Фамілія: 140-річна подорож добігає кінця

Вежі базиліки Саграда Фамілія: 140-річна подорож добігає кінця

Получай оперативную информацию в нашем телеграм канале
0 Shares
0
0
0
0

Після 140 років складного будівництва знаменитий собор Святого Сімейства в Барселоні, спроектований відомим каталонським архітектором Антоніо Гауді, наближається до завершальної стадії. Базиліка, шедевр архітектури, має 18 високих шпилів, що зображують біблійних персонажів, а її завершення заплановане на 2026, повідомляє CNN.

Центральні вежі базиліки, кожна з яких символізує окрему біблійну постать, включаючи 12 апостолів, чотирьох євангелістів, Діву Марію та Ісуса, є результатом самовідданої та мистецької праці. Нещодавно на вежі, присвяченій євангелісту Матвію, було встановлено останню скульптурну композицію, що стало важливою віхою в історії проекту.

Це досягнення означає, що п’ять з шести центральних веж тепер завершені, а вежа Івана Богослова увінчана фігурою орла, що символізує його Євангеліє. Радісне оголошення Базиліки Святого Сімейства через Facebook проголосило: “Чотири вежі Євангелістів завершені!”.

Щоб відсвяткувати цю знаменну подію, на 12 листопада запланована інавгураційна меса, під час якої чотири вежі євангелістів будуть освітлені. Ці вогні прикрашатимуть базиліку протягом усього різдвяного сезону.

Базиліка Саграда Фамілія є не лише свідченням архітектурного генія, але й свідченням стійкості. Будівництво розпочалося у 1882 році і пережило значні випробування, включаючи тривалу перерву під час Громадянської війни в Іспанії наприкінці 1930-х років та різні невдачі. Зокрема, проект реалізовувався без офіційного дозволу на будівництво до 2019 року, коли міська рада Барселони нарешті видала його.

Після завершення будівництва у 2026 році базиліка стане найвищою церквою у світі, перевершивши за висотою Ульмський міністер у Німеччині. З проектною місткістю близько 13 000 осіб, вона й надалі залишатиметься визначним символом архітектурних і духовних досягнень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *