Зміна статусу проживання для біженців з України в Чехії. Що зміниться?

Зміна статусу проживання для біженців з України в Чехії. Що зміниться?

Получай оперативную информацию в нашем телеграм канале
0 Shares
0
0
0
0

Міністерство внутрішніх справ Чехії оприлюднило запропоновані зміни до закону Lex Ukraine, згідно з якими українці, які мають тимчасовий захист у Чехії, зможуть отримати довгостроковий дозвіл на проживання, пише proukrainu.blesk.cz.

Міністр внутрішніх справ Віт Ракузан заявив: “Деякі українські біженці хочуть залишитися в Чехії надовго і шукають ясності щодо своїх перспектив. Тому ми пропонуємо економічно активним біженцям з України можливість отримати дозвіл на довгострокове проживання”.

Щоб отримати право на перехід від тимчасового захисту до довгострокового проживання, біженці повинні відповідати наступним умовам:

  • Проживати в Чеській Республіці під тимчасовим захистом не менше 2 років.
  • Продемонструвати економічну незалежність.

Процес зміни статусу перебування буде нагадувати процедуру електронної реєстрації для продовження тимчасового захисту. Після набуття чинності поправки мають на меті розширити можливості легалізації для громадян України, які проживають у Чеській Республіці.

Наразі в Чехії зареєстровано 338 736 українських біженців. Термін дії тимчасового захисту на європейському рівні закінчується в березні 2025 року, а обговорення наступних кроків щодо статусу українських резидентів в ЄС заплановано на другий квартал 2024 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *