Дубай збудує за 33 мільярди доларів найбільший аеропорт у світі
Фото: Dubai South

Дубай збудує за 33 мільярди доларів найбільший аеропорт у світі

Получай оперативную информацию в нашем телеграм канале
0 Shares
0
0
0
0

Dubai World Central (DWC), також відомий як Міжнародний аеропорт Аль-Мактум, був вперше відкритий у 2010 році як вантажний термінал. Однак у 2013 році аеропорт було розширено, щоб обслуговувати дуже обмежену кількість авіакомпаній. Аеропорт займає величезну територію в 141 квадратний кілометр, що приблизно вдвічі перевищує площу Парижа.

Після завершення будівництва аеропорт стане найбільшим аеропортом у світі. Орієнтовна вартість проекту розширення становить 33 мільярди доларів, повідомляє арабське видання MEED.

Перший етап проекту розширення планується завершити до 2030 року, що дозволить збільшити пропускну спроможність аеропорту до 130 мільйонів пасажирів. Проект включає понад 1,7 мільйона квадратних метрів підземних споруд, у тому числі тунелі для перевезення пасажирів, системи обробки багажу, об’єкти наземної підтримки та допоміжні технічні споруди.

Спочатку Emirates сподівалася перенести свої операції з Міжнародного аеропорту Дубая (DXB) до Dubai World Central до 2025 року, але це було відкладено щонайменше до 2030 року через проблеми з фінансуванням і невизначеність термінів будівництва. Втім, чиновники налаштовані впевнено і вже “неофіційно” повідомили підрядників про готовність незабаром відновити роботу.

Після завершення будівництва Dubai World Central зможе обслуговувати до 250 мільйонів пасажирів на рік. У найближчому майбутньому Емірати можуть зіткнутися з дефіцитом пропускної спроможності аеропорту, оскільки кількість пасажирів, що використовують дві злітно-посадкові смуги DXB, наближається до максимальної.

Новина про відновлення будівельних робіт у DWC з’явилася всього через кілька місяців після того, як Саудівська Аравія оприлюднила амбітні плани створення нового мега-аеропорту з шістьма злітно-посадковими смугами в Ер-Ріяді, який, як очікується, зможе обслуговувати 185 мільйонів пасажирів на рік. Змагання між цими двома близькосхідними країнами за будівництво найбільших і найсучасніших аеропортів у світі не демонструє жодних ознак уповільнення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *