Луксор з Дюссельдорфа всього від €140 в обидва боки!

Єгипет хоче відновити первинний вигляд однієї із пірамід

Получай оперативную информацию в нашем телеграм канале
0 Shares
0
0
0
0

Уряд Єгипту у партнерстві з Японією прагне відтворити первісний стан піраміди, починаючи з найменшої піраміди Менкаура, повідомляє businessinsider.

Трирічний проект, який Мостафа Вазірі, голова Вищої ради у справах старожитностей Єгипту, назвав “подарунком Єгипту світові”, планує використати каміння, розкидане навколо піраміди під час розкопок. Реставрація передбачає ретельне документування, лазерне сканування та фізичну установку знайдених каменів.

Хоча Вазірі бачить це як чудову можливість для туристів побачити піраміду в її стародавній красі, скептицизм не полишає його. Археологи та єгиптологи побоюються, що втручання в структуру піраміди може незворотньо зашкодити цій історичній пам’ятці. Критики стверджують, що японські партнери, хоч і технологічно розвинені, але не мають необхідного археологічного досвіду.

Реакція громадськості в соціальних мережах була глузливою і критичною. Коментатори ставлять під сумнів необхідність такого втручання, пропонуючи саркастичні альтернативи на кшталт випрямлення Пізанської вежі або обклеювання пірамід шпалерами. Така негативна реакція спонукала Міністерство у справах старожитностей закликати до переоцінки доцільності проекту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *