ЄС пропонує посилити правила водіння: Що потрібно знати

ЄС пропонує посилити правила водіння: Що потрібно знати

Получай оперативную информацию в нашем телеграм канале
0 Shares
0
0
0
0

Європейська комісія пропонує зміни до правил дорожнього руху, спрямовані на підвищення безпеки на дорогах ЄС. Якщо ці зміни будуть впроваджені, водії можуть зіткнутися зі швидшим покаранням, а заборона на водіння буде діяти на всій території ЄС.

У 2022 році на дорогах ЄС сталося понад 20 000 смертельних ДТП, більшість жертв – пішоходи, велосипедисти, користувачі скутерів та мотоциклісти. Примітно, що дві з п’яти смертельних аварій сталися за участю водіїв віком до 30 років.

Запропоновані правила мають на меті підвищити безпеку для всіх учасників дорожнього руху та узгоджуються з баченням ЄС щодо досягнення нульового рівня смертності на дорогах до 2050 року.

Однією з важливих змін є можливість швидшого призупинення дії водійських прав. Наразі водіям загрожує тримісячне вилучення прав за перевищення швидкості на 50 км/год у населених пунктах. За новими правилами, це покарання може застосовуватися за перевищення швидкості навіть на 30 км/год.

Більше того, заборона на водіння може поширюватися за межі національних кордонів. У той час як нинішні покарання застосовуються в межах країни, де було скоєно правопорушення, запропонована реформа передбачає застосування покарань по всьому ЄС.

ЄС також планує вдосконалити систему навчання та тестування водіїв, щоб краще підготувати їх до спільного користування дорогою з вразливими користувачами.

Запровадження цифрових водійських прав

В якості новаторського кроку Європейська комісія пропонує цифрові водійські посвідчення, спрощуючи такі процеси, як поновлення та заміна, за допомогою онлайн-процедур.

Якщо плани Комісії реалізуються, громадяни старше 70 років будуть проходити перевірку водійської компетентності кожні п’ять років, як повідомляє німецький портал computerbild.de.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *