що потрібно знати про можливість перетину кордону молодими людьми віком 16-17 років?
Фото: NizhynNEWS

Юридичні нюанси: що потрібно знати про можливість перетину кордону молодими людьми віком 16-17 років?

Получай оперативную информацию в нашем телеграм канале
0 Shares
0
0
0
0

В Україні діє закон, який дозволяє особам, які досягли 16-річного віку, виїжджати за кордон без дозволу батьків. Згідно зі статтею 313 Цивільного кодексу України, як тільки людині виповнилося 16 років, вона має право вільно виїжджати за межі України.

Однак наприкінці 2022 року український уряд ухвалив постанову, яка знизила вік для постановки на військовий облік. У постанові зазначено, що чоловіки повинні бути зареєстровані в рік, коли їм виповнюється 17 років. Це означає, що тепер 17-річні юнаки повинні бути на військовому обліку і мати військовий квиток для перетину кордону

Хоча перебування на військовому обліку є обов’язковим для громадян України віком від 16 років, це не впливає на їхню здатність перетинати кордон. Нещодавня заява юридичної компанії T&T Partners роз’яснила, що перебування на військовому обліку не впливає на можливість виїзду за кордон осіб, які не досягли 18 років.

Згідно з чинними правилами перетину державного кордону, особи, яким виповнилося 16 років, можуть перетинати кордон самостійно, без нагляду батьків або інших дорослих.

За матеріалами: Телеканал 24

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *