Громадянство Німеччини за три роки. Хто може претендувати?
Фото: Fabian Sommer/dpa/picture alliance

Німеччина спростила правила отримання громадянства для українських біженців

Получай оперативную информацию в нашем телеграм канале
0 Shares
0
0
0
0

Намагаючись вирішити проблему нестачі робочої сили, Німеччина переглянула свої правила отримання громадянства, що значно спростило процедуру для українських біженців. Починаючи з 2025 року, біженці зможуть претендувати на отримання німецького паспорта за певних умов, оскільки країна прагне залучити більше легальних мігрантів, повідомляє DW.

Новий закон дозволяє іноземцям подавати заяву на отримання громадянства вже через 5 років легального проживання в країні, тоді як раніше цей термін становив 8 років. Для тих, хто демонструє виняткові зусилля в інтеграції, включаючи знання німецької мови, активну волонтерську діяльність або професійні досягнення, заяви на отримання громадянства можуть бути подані вже через 3 роки. Раніше вимога щодо проживання в країні становила 8 років.

Крім того, законодавство скасовує заборону на подвійне громадянство для громадян країн, що не входять до ЄС. Діти, народжені в Німеччині від батьків-іноземців, автоматично отримають німецьке громадянство, якщо один з батьків проживає в країні понад 5 років.

Цей крок Німеччини контрастує з останніми тенденціями в деяких країнах ЄС, які посилюють умови натуралізації. Зокрема, Франція ухвалила закон, згідно з яким діти батьків-іммігрантів, які народилися у Франції, повинні подавати заяву на отримання громадянства у віці 16-18 років.

Ця ініціатива узгоджується з більш широкими зусиллями Німеччини, спрямованими на спрощення не лише процедур отримання громадянства, а й правил депортації нелегальних резидентів. Мотивація країни випливає з гострої потреби у кваліфікованих працівниках.

Проактивний підхід Німеччини відрізняється від її колег з ЄС. Нещодавнє дослідження, проведене CanadaCIS, визначило Швецію як країну ЄС, де отримати громадянство найлегше, за нею йдуть Нідерланди, Португалія та Ісландія. І навпаки, Естонія виявилася найсуворішою країною, де громадянство надається лише одному з 200 заявників.

Оскільки Німеччина позиціонує себе як більш гостинна країна, зміни не обмежуються лише питанням набуття громадянства, вони також поширюються на спрощення процедури депортації нелегальних резидентів. Ця комплексна зміна політики свідчить про більш інклюзивну та прагматичну позицію в подоланні складнощів міграції та інтеграції.

У 2022 році рекордна кількість осіб 171 національності отримала німецьке громадянство – 168 545 осіб. Цей сплеск, що на 28% перевищує показник попереднього року, є найвищим за останні два десятиліття і відображає значні зміни в підході Німеччини до питань громадянства та імміграції. Завдяки цим змінам країна очікує значного збільшення кількості заяв на отримання німецького громадянства від понад восьми мільйонів осіб, які наразі відповідають переглянутим критеріям резидентства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *