Цены на авиабилеты лоукостеров Ryanair, Wizz Air, EasyJet повысятся минимум на 10 евро начиная с 2024 года
Фото: SCANPIX, REUTERS: PASCAL ROSSIGNOL

Новий екологічний податок загрожує бюджетним авіакомпаніям в ЄС

Получай оперативную информацию в нашем телеграм канале
0 Shares
0
0
0
0

Новий екологічний податок в ЄС ставить під загрозу наддешеві перельоти. Починаючи з 2024 року, авіакомпанії в Європі поступово будуть зобов’язані платити за дозволи на викиди вуглекислого газу.

Нещодавно Європейський Союз (ЄС) посилив правила ціноутворення на викиди вуглецю, змушуючи галузі, в тому числі авіацію, платити за забруднення навколишнього середовища. Це означає, що пасажири авіакомпаній можуть зіткнутися з вищими тарифами, причому ціни потенційно можуть зрости до 10 євро за переліт в обидва боки через збільшення податків на авіаційні викиди.

ЄС працює над тим, щоб до 2026 року поетапно відмовитися від нинішньої практики, яка дозволяє авіакомпаніям отримувати значну частину необхідних їм дозволів безкоштовно, що може призвести до зростання витрат на забруднення навколишнього середовища. Нові правила вимагатимуть від вуглецевмісних галузей платити більше за забруднення, а ціни на квитки, ймовірно, зростуть.

Хоча деякі гравці галузі розглядають ці зміни як необхідний крок у зменшенні вуглецевого сліду авіаційної галузі, інші можуть побачити в потенційному зростанні цін негативний бік. За оцінками аналітиків, пасажири платитимуть від 8 до 10 євро більше за переліт в обидва боки через збільшення витрат на дотримання вимог Системи торгівлі квотами на викиди (СТВ) ЄС.

Однак учасники кампаній з боротьби зі зміною клімату розглядають схему “забруднювач платить” як ефективний спосіб боротьби з викидами вуглецю, і вони наполягають на її продовженні. Європейська система торгівлі квотами на викиди є флагманським елементом плану ЄС зі скорочення викидів парникових газів на 55% до 2030 року порівняно з рівнем 1990 року. Доходи, отримані від СТВ, будуть використані для фінансування ініціатив, які підтримують використання екологічно чистого авіаційного палива.

Хоча ці нові правила, ймовірно, призведуть до підвищення тарифів, вони є важливим кроком на шляху до скорочення викидів вуглецю в авіаційній галузі. Застосовуючи більш сталий підхід, авіакомпанії можуть працювати над створенням більш чистого, зеленого майбутнього.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *