Дешево з Риги до Варшави

Польща продовжила тимчасовий захист для українських біженців до березня 2024 року

Получай оперативную информацию в нашем телеграм канале
0 Shares
0
0
0
0

Сейм Польщі схвалив поправки до спеціального закону про допомогу біженцям з України, які продовжать тимчасовий захист для громадян України до 4 березня 2024 року.

Це хороша новина для біженців, які жили в страху перед депортацією після 24 серпня 2023 року, що було попереднім крайнім терміном. Однак зміни набудуть чинності лише після того, як їх затвердить Сенат і підпише Президент, і існує ймовірність того, що вони не будуть схвалені і їх доведеться переглянути.

Згідно з новими змінами, учням шкіл буде дозволено залишатися в Польщі на довший період, а їхнє легальне перебування буде продовжено до осені 2024 року. Зокрема, учням початкової та середньої школи буде дозволено навчатися та проживати в Польщі до 31 серпня 2024 року, а випускникам середніх шкіл, які складатимуть іспити, буде дозволено залишатися до 30 вересня 2024 року.

Важливо зазначити, що відповідні зміни ще не набули чинності. Для цього вони мають бути схвалені Сенатом і підписані Президентом. Тим часом, біженці можуть продовжувати жити і працювати в Польщі, але для збереження статусу біженця вони повинні зареєструватися в додатку diia.pl.

Згідно з нещодавнім опитуванням, проведеним міжнародною компанією “Gremi Personal”, 55% українських біженців планують повернутися додому. З них 82% повернуться в Україну після закінчення конфлікту, тоді як лише 6% планують повернутися цього літа. З іншого боку, 38% планують залишитися в Польщі навіть після закінчення конфлікту, оскільки українські компанії прагнуть працевлаштувати біженців, а багатьом з них нікуди більше йти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *