Польща змінила правила ввезення домашніх тварин з України: що потрібно знати
Фото: jm19820526 via Pixabay

Польща змінила правила ввезення домашніх тварин з України: що потрібно знати

Получай оперативную информацию в нашем телеграм канале
0 Shares
0
0
0
0

Відтепер діють нові правила для власників домашніх тварин, які подорожують до Польщі з України. З 27 березня 2023 року громадяни України більше не зможуть перетинати кордон зі своїми пухнастими супутниками за спрощеними умовами. Натомість до них застосовуватимуться ті самі вимоги, що й до громадян ЄС, повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Нові правила вимагають довідку про стан здоров’я та письмову декларацію, яка підтверджує, що тварина не ввозиться з комерційною метою, на додаток до існуючих вимог щодо наявності мікрочіпа, щеплення від сказу та ветеринарного паспорта європейського зразка. Тварина також повинна надати результати тестування на рівень антитіл проти сказу.

Нові польські правила є частиною ширшого набору вимог ЄС щодо імпорту домашніх тварин. Правила стосуються собак, котів і тхорів і вимагають, щоб тварини були належним чином мікрочіповані, вакциновані проти сказу і супроводжувалися документами, які підтверджують, що вони пройшли серологічний тест на наявність антитіл до сказу. Власники домашніх тварин можуть перевозити до п’яти тварин, якщо вони відповідають усім вимогам ЄС.

Українські ветеринари повинні викреслити ту частину довідки, яка стосується 90-денного терміну очікування на перевірку рівня антитіл проти сказу в сироватці крові, і поставити на документі свій підпис та печатку – заявили в польській ветеринарній інспекції. До довідки також додається документація про проведення ветеринарного огляду тварини.

Варто зазначити, що в ЄС діють окремі правила ввезення птахів, кролів та інших тварин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *