Робота за кордоном: українці не повинні платити за послуги посередників

Робота за кордоном: українці не повинні платити за послуги посередників

Получай оперативную информацию в нашем телеграм канале
11 Shares
0
0
11
0

В Україні набули чинності зміни до закону «Про зайнятість населення» та заборона компаніям, які допомагають українцям шукати роботу за кордоном брати з потенційного робітника плату за свої послуги.

Я впевнений ви неодноразово бачили всеможливі заголовки, “Робота у Польщі, Чехії”, але після ви розуміли, що це посередники які допомагають з працевлаштуванням у тій чи іншій країні. Але в цій ніші завжди було багато шахраїв, котрі наживалися на людях, а особливо в такі часи, коли більшість шукає будь-який підробіток закордоном.

За новим законом для українців, послуги з працевлаштування тепер безкоштовні, за які посередники раніше вимагали немалі гроші. З 26 жовтня 2022 року сплачувати за роботу посередника зобов’язали роботодавця, для якого агентство підбирає персонал.

Послуги, що тепер повинні бути безкоштовними:
  • посередник повинен вас проконсультувати та надати всю інформацію про переваги легального працевлаштування у країнах Європи;
  • розповісти про характер майбутньої роботи та ваші обов’язки;
  • докладно розповісти про заробітну плату, систему її нарахування та виплати; • ознайомити з умовами проживання: чи надається житло, його розташування та рівень комфорту;
  • розповісти, чи є міжнародні документи, укладені між Україною та державою працевлаштування, які гарантують ваші права під час роботи.

Наголошуємо, що компаніям заборонено брати від вас будь-які кошти (гонорари, комісійні, винагороди тощо).

Якщо посередник, який допомагає вам працевлаштуватись, вимагає від вас кошти, рекомендуємо звернути його увагу на зміни частини 2 статті 38 Закону України “Про зайнятість населення”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *