Перетин кордону з України до Європи може бути складним завданням, особливо з огляду на поточну глобальну ситуацію. Ми розповімо про найбільш актуальні ресурси, які ви можете використовувати для того, щоб бути в курсі ситуації на кордоні, щоб знайти найшвидший спосіб дістатися Європи.
Актуальний стан черги на прикордонних переходах з України (Facebook)
Найактуальніший ресурс для відстеження ситуації на кордоні з Україною. На сторінці Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України “Західний кордон” у Facebook щоденно оновлюється інформація про стан черг у пунктах пропуску через кордон з сусідніми країнами на виїзді з України. Інформація оновлюється максимально оперативно, декілька разів на день.
Офіційна інтерактивна карта пунктів пропуску від ДПСУ (сайт)
Державна прикордонна служба України має інтерактивну карту, яка показує всі діючі пункти перетину кордону. Карта надає точну інформацію про кожен діючий пункт пропуску, де саме знаходиться, навантаженість. На карті можна вибрати країну, тип перетину кордону та окремий пункт пропуску. Інформація оновлюється кожен день, слід зауважити що не погодинно.
Інтерактивна карта, черг з сусідніми країнами (Google Maps)
Якщо не хочете користуватися іншими сайтами й завжди мати під рукою у Google maps стан черг на перетин кордону з сусідніми з Україною країнами. Тоді на карті від Державної митної служби України, можна дивитися всі пункти пропуску. Вони позначені кольором відповідно до рівня їх завантаженості: зелений – найменш завантажені, світло-зелений – помірно завантажені, жовтий – помірно завантажені, помаранчевий – найбільш завантажені, сірий – тимчасово закриті пункти пропуску. Інформація оновлюється кожен день.
Перетин кордону з України до Європи у 2023 році може вимагати більшого планування та підготовки, ніж зазвичай, через глобальну ситуацію. Тож ви можете обрати один з трьох ресурсів для отримання інформації з приводу черг на виїзді з України, або комбінувати інформацію з декількох, щоб не витрачати час на кордоні.