Украхнці зможуть отримати картку поляка в Польщі

Українці зможуть отримати карту поляка в Польщі

Получай оперативную информацию в нашем телеграм канале
0 Shares
0
0
0
0

15 липня Рада Міністрів Польщі опублікувала зміни у процедурі отримання карти поляка. Карту поляка українці зможуть отримати одразу в Польщі. Раніше процедура дозволяла податися на карту поляка в тільки в польському консульстві в Україні. Зараз картку можна отримати в будь-якому воєводстві в Польщі.

Розпорядження набирає чинності протягом 14 днів з моменту публікації. Процедура отримання карти поляка залишається без змін. Необхідно мати польське коріння, а також здати іспит.

Що таке картка поляка?

Карта поляка — це офіційне підтвердження польського походження та приналежності до польського народу. Закон «Про карту поляка» було ухвалено у 2007 році. Власник картки має певні пільги у Польщі, наприклад, спрощена процедура отримання дозволу на постійне перебування, прискорена процедура набуття громадянства, безкоштовне навчання у вишах, знижки на проїзд у транспорті тощо.

Як отримати?
  • Зверніться до будь-якого воєводства в Польщі для запису на прийом;
  • Подайте заяву та необхідні документи. Ви можете надати оригінал свідоцтва про народження або інший документ вашого предка з позначкою національності «поляк»;
  • Пройдіть співбесіду. Розмова проходитиме польською мовою, щоб перевірити ваш рівень знань. Будьте готові, що вас запитуватимуть про історію Польщі та місцеві традиції;
  • Підпишіть Декларацію про приналежність до польського народу.

Документ діє протягом 10 років з дня видачі. Оформлення є безкоштовним, а виготовлення займає до 2 місяців від подачі документів. Щоб продовжити термін дії картки, потрібно подати відповідну заяву не пізніше ніж за 3 місяці до закінчення терміну дії картки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *