Вхід у мечеть Айя-Софія у Стамбулі стане платним
Фото: BBC

Вхід у мечеть Айя-Софія у Стамбулі стане платним

Получай оперативную информацию в нашем телеграм канале
0 Shares
0
0
0
0

Починаючи з 15 січня 2024 року, іноземні туристи, які відвідують Айя-Софія в Стамбулі, повинні будуть платити за вхід, оголосив міністр культури і туризму Туреччини Мехмет Нурі Ерсой. Це рішення, підтримане рекомендаціями ЮНЕСКО, має на меті зберегти пам’ятку і впоратися з величезною кількістю відвідувачів. Цей крок є відповіддю на постійне переповнення собору Святої Софії, що призводить до його поступового руйнування.

Запровадження плати за вхід є частиною ширшої стратегії, спрямованої на збереження архітектурної цілісності собору. Доходи, отримані від плати за вхід, будуть спрямовані на технічне обслуговування та ремонт, що забезпечить довговічність цієї культової пам’ятки.

Хоча конкретна сума збору поки що не розголошується, Ерсой уточнив, що громадяни Туреччини, які відвідують мечеть з релігійними цілями, і надалі матимуть право безкоштовного входу до мечеті. Ця ініціатива узгоджується з пропозицією ЮНЕСКО до турецької влади розробити комплексний план управління пам’ятником і його приміщеннями.

Крім того, з 15 січня для іноземних туристів і громадян Туреччини, які відвідують мечеть з релігійними цілями, будуть виділені окремі входи. Цей поділ має на меті впорядкувати досвід відвідувачів, запобігти будь-якій плутанині та забезпечити більш організований потік туристів і вірян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *