Швейцарія пропонує українським біженцям змінити статус проживання: Які деталі?

Швейцарія продовжила тимчасовий захист для українців до березня 2025

Получай оперативную информацию в нашем телеграм канале
0 Shares
0
0
0
0

Швейцарія продовжила тимчасовий захист для громадян України до 4 березня 2025 року, згідно з нещодавнім рішенням швейцарського уряду. Уряд заявив, що у зв’язку з відсутністю значної стабілізації в Україні, статус захисту (відомий як статус S) для українських біженців залишатиметься дійсним до зазначеної дати.

Наразі понад 66 000 українців у Швейцарії мають активний статус S, що дає їм можливість працювати в Швейцарії та подорожувати за кордон. Цей статус, який зазвичай надається на один рік, був активований Федеральною радою Швейцарії 12 березня 2022 року у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Окрім продовження захисту, уряд Швейцарії має на меті розширити можливості працевлаштування для українців. До кінця 2024 року планується працевлаштувати 40% власників статусу S.

Крім того, Швейцарія розробила програму добровільної репатріації для українських біженців. Тим, хто вирішить повернутися в Україну, буде запропоновано фінансове заохочення у розмірі від 1 000 до 4 000 швейцарських франків (приблизно 1 040 – 4 150 євро). Точна сума залежатиме від часу виїзду особи зі Швейцарії, причому чим раніше вона повернеться, тим більша фінансова підтримка буде надана.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *