Військовий облік українських чоловіків за кордоном: чи загрожує депортація?

Військовий облік українських чоловіків за кордоном: що потрібно знати 

Получай оперативную информацию в нашем телеграм канале
1 Shares
0
0
1
0

Якщо ви українець, який проживає за кордоном, можливо, вам цікаво, що для вас означають нещодавні зміни до правил військового обліку. Дізнайтесь докладніше, чи видаватимуть у посольствах повістки та, чи можуть депортувати чоловіків в Україну під час мобілізації.

Відповідно до наказу № 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних і резервістів» на військовий облік підлягають такі категорії чоловіків:

  • Чоловіки від 18 до 60 років
  • Чоловіки призовного віку від 16 до 27 років
  • Чоловіки без відстрочок від військової служби
  • Чоловіки, не звільнені з військової служби

Важливо зазначити, що чоловіки, які перебувають/тимуть за кордоном менше 3 місяців, звільняються від взяття на військовий облік, навіть якщо вони підлягають мобілізації.

Консульства чи посольства інших країн не мають повноважень видворяти чоловіків в Україну чи видавати повістки на військову службу. Вони можуть лише надати інформацію та допомогу в процесі взяття на військовий облік.

Підсумовуючи, нові правила військового обліку діють, щоб гарантувати, що країна готова до будь-яких потенційних військових потреб. Залишаючись поінформованими та розуміючи вимоги, чоловіки можуть переконатися, що вони відповідають правилам і уникнути будь-яких можливих покарань. Важливо також пам’ятати, що консульства чи посольства інших країн не мають повноважень депортувати чоловіків в Україну чи видавати повістки на військову службу. Якщо ви не впевнені, чи належите ви до категорії чоловіків, які повинні пройти реєстрацію, зверніться до консульства чи посольства для отримання додаткової інформації.

Яке покарання передбачено за відмову повертатися до України?

За словами юристів, за непроходження військового обліку під час воєнного часу згідно з Указом Президента про загальну мобілізацію може бути накладено адміністративний штраф у розмірі від 3400 до 5100 гривень. Варто зазначити, що наразі таке покарання діє до того моменту, поки МЗС України не роз’яснить відповідальність за відмову в реєстрації за кордоном.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *