Влада Індії хоче змінити назву країни
Фото: iStock/NatanaelGinting

Влада Індії хоче змінити назву країни

Получай оперативную информацию в нашем телеграм канале
0 Shares
0
0
0
0

Індія роздумує над потенційною зміною назви країни. Це питання буде обговорюватися під час наступної парламентської сесії 18-22 вересня, повідомляє The Economic Times.

Наразі країна офіційно має дві назви: Індія та Бхарат (на гінді). Однак, якщо пропозиція уряду буде прийнята, залишиться тільки “Бхарат”. Президент Індії вже почав використовувати цю назву для офіційних заходів, таких як запрошення на саміт G20. Однак це рішення викликало критику з боку деяких кіл.

Дехто вважає, що цей крок пов’язаний з опозиційними партіями, які використовують назву “Індія”. Головний міністр Делі Арвінд Кеджрівал поставив під сумнів, що назва країни знову зміниться, якщо опозиція обере назву “Бхарат”.

Тим не менш, очікується, що рішення буде прийнято найближчим часом, оскільки дискусії про зміну назви країни тривають вже кілька років.

Конституція Індії визнає обидві назви: “India” англійською мовою і “Bharat” гінді. В індійських паспортах вказані обидві офіційні назви: Bharat Ganrajya (хінді) та Republic of India (англійською).

Пропозицію змінити назву країни на “Бхарат” підтримують члени правлячої партії “Бхаратія Джаната парті” (БДП) на чолі з прем’єр-міністром Нарендрою Моді.

Це не перший раз, коли Індія розглядає можливість повернення до своєї первісної назви. Велика ініціатива була започаткована у 2015 році, але вона так і не дійшла до завершення. Прихильники стверджують, що “Індія” – це назва колоніальної епохи, в той час як “Бхарат” з’являється в давньоіндійських текстах.

Потенційна зміна назви є частиною ширшої дискусії про збереження культурної спадщини та національної ідентичності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *