Зміна статусу проживання для біженців з України в Чехії. Що зміниться?

Збільшення виплат на житло для українців у Чехії у 2024

Получай оперативную информацию в нашем телеграм канале
0 Shares
0
0
0
0

З 1 січня 2024 року Чехія посилює допомогу громадянам України, які перебувають під тимчасовим захистом. Останні зміни, включені до закону “Про статус біженців”, спрямовані насамперед на вразливі категорії. Пропонуємо вашій увазі повну інформацію щодо змін проживання для українців у Чехії:

Підвищення компенсації на житло:

Починаючи з нового року, Чеська Республіка збільшила житлову допомогу для вразливих категорій українських біженців. Очікується, що приблизно 66 000 осіб, які перебувають під тимчасовим захистом, отримають вигоду від цієї підвищеної компенсації.

  • Зареєстроване місце проживання: 6 000 чеських крон (244 євро) на місяць.
  • Незареєстроване проживання: 4 800 чеських крон (195 євро) на місяць.

Для сімей з п’ятьма і більше членами максимальні виплати становлять 30 000 чеських крон (1222 євро) і 24 000 чеських крон (978 євро) для зареєстрованих і незареєстрованих резидентів відповідно.

Слід зазначити, що ці виплати збільшилися вдвічі порівняно з попередніми 3 000 та 2 400 чеських крон.

Тривалість користування державним житлом:

Наразі вразливі особи мають необмежений доступ до державного житла, тоді як інші біженці мають право на нього протягом 150 днів. Однак з 1 вересня 2024 року всі біженці, які перебувають під тимчасовим захистом, можуть перебувати в наданому державою житлі до 90 днів. Після цього терміну вони повинні самостійно забезпечити себе житлом.

Важливо: Починаючи з 1 січня, біженці можуть подавати заявки на безкоштовне державне житло тільки в KACPU (Регіональний центр допомоги Україні) в Остраві, з розміщенням на основі наявності вільних місць, що виключає вибір міста для біженців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *